A kölyökkutyát ki kell vinni sétálni minden étkezés után, ilyenkor ugyanis megindul a bélműködése. Ugyancsak minél előbb ki kell vinni a kutyát, amikor hosszabb (több órás) távollét után hazaérkezel.
Az öreg kutya inkább többször sétáljon keveset, mint ritkán sokat.
Evés után nincs ugrálás!
Teli gyomorral a kutyát nem szabad intenzíven megmozgatni, mert gyomorcsavarodást kaphat.
A sétákat lehetőleg egyenletesen kell a nap különböző szakaiban elosztani. A városi kutyatartó napja sétával kezdődik, és azzal is ér véget !
A séta legalább fél órát, napjában egyszer inkább egy órát tartson. Ezalatt legyen lehetősége a kutyának szimatolni, más kutyákkal ismerkedni. A kan kutyának különösen fontos a hosszú séta, mert a hólyagját nem üríti ki egyszerre, hanem sokszor, keveset vizel. Napjában legalább egyszer alaposan mozgasd meg a kutyádat !
A forgalmas útvonalakon a kutyát vezesd pórázon, de soha ne hagyd, hogy a pórázt feszítse. A séta során azonban keress fel egy olyan helyet, ahol szabadon engedheted anélkül, hogy veszélynek tennéd ki, vagy másokat zavarnál.
Hóban, szélben, napsütésben...
Sétálni télen-nyáron egyaránt kell, de légy tekintettel az időjárási viszonyokra! A legtöbb kutya szeret a hóban játszani, de téli hidegben ne tedd ki a kutyát annak, hogy hosszasan kelljen mozdulatlanul várakoznia. Nyáron viszont óvni kell a tűző naptól: ilyenkor jobb a hosszabb sétákat kora reggelre és napnyugta utánra időzíteni. Sok kutya könnyebben viseli a nyári meleget, ha séta előtt benedvesíted a bundáját.
juliette12@citromail.hu
(szerk, 2010.04.07 19:04)